Szkoła Podstawowa Wijewo
Strona główna
Aktualności
Kontakt
Nauczyciele
Plany lekcji
Szukaj
Odpowiedzi na pytania
Samorząd uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Sport
Podręczniki
Rada Rodziców
Statut szkoły
mainmenu
Gmina Wijewo
Wikipedia o Wijewie

Nie pamiętasz hasła?
Konkurs pięknego czytania
05.06.2019.

Dnia 22 maja 2019 r. odbył się Konkurs pięknego czytania klas 2 i 3. Wzięło w nim udział 11 uczniów. Uczniowie czytali fragmenty z książki. Jury, oceniając brało pod uwagę płynność i tempo czytania oraz interpretację prezentowanego tekstu.

 

Elżbieta Grzana

 

 
Wycieczka do Poznania
03.06.2019.

Wycieczka IA i IIB do Poznania

 

 28 maja 2019 najmłodsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem był Teatr Animacji, gdzie w teatrze cieni obejrzeliśmy piękny spektakl „Żabka”. Główny bohater- Żabka wraz z przyjaciółmi pokonuje codziennie przeszkody i mierzy się z życiowymi dylematami, a świat dookoła jest taki fascynujący. Po spektaklu spotkaliśmy się z aktorami, którzy opowiedzieli nam o swej pracy i pracy innych osób, bez których teatr nie mógłby funkcjonować. Mogliśmy także zajrzeć do pomieszczeń, które nie są dostępne dla widzów. Drugim miejscem naszej wycieczki był Poznański Park Naukowo- Technologiczny, a dokładniej Laboratorium Wyobraźni. Uczniowie mieli możliwość zabawy na interaktywnej platformie BIG BOARD, którą kieruje się zajmując odpowiednie położenie, co nie było takie łatwe, gdy gra się zespołowo. Następnie trafiliśmy do kącika łamigłówek i zagadek logicznych. Niesamowite triki można zobaczyć w naszej GALERII. Na zakończenie eksperymentowaliśmy w Laboratorium- nasze rakiety wzbijały się w powietrze, bańki lewitowały, a patyczki samoczynnie zapalały.

 Tak intensywny dzień zakończyliśmy posiłkiem w restauracji. Każdy uczeń samodzielnie zamówił wybraną potrawę oraz uregulował należność.

  Barbara Czaińska

  

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 15 z 756

1procent dla szkoły

Advertisement

Galeria

Zegar

Ankieta

Co robisz w czasie wolnym? Najczęściej:
 

Zmień szatę

vista_aero_template

Gościmy