Szkoła Podstawowa Wijewo
Strona główna
Aktualności
Kontakt
Nauczyciele
Plany lekcji
Szukaj
Odpowiedzi na pytania
Samorząd uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Sport
Podręczniki
Rada Rodziców
Statut szkoły
mainmenu
Gmina Wijewo
Wikipedia o Wijewie

Nie pamiętasz hasła?
25 Finał WOŚP
17.01.2017.

25.FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY- 15.FINAŁ WOŚP W BRENNIE

 

15 stycznia 2017 w Zespole Szkół w Brennie odbyło się wielkie granie dla Orkiestry. Breński sztab był jednym z 1600, jakie działały w całej Polsce, a Katarzyna Górna z klasy IVA naszej szkoły była jedną z grona 120 tysięcy wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze na ratowanie życia i zdrowa dzieciom na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Zuchenka Kasia kwestowała na ulicach Brenna i Wijewa, poświęcając swój wolny czas i energię na działanie, które przyniesie pożytek innym ludziom. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w Orkiestrę prezentując w Zespole Szkół w Brennie pokazy taneczne. Uczniowie klasy IIIB- przygotowani przez panią Elżbietę Grzanę, zaprezentowali trzy tańce. Były to: „Halleluja”, „Laleczka z saskiej porcelany” oraz „Barbie Girl”. Magdalena Frąk z klasy VA przedstawiła indywidualny układ gimnastyczny. Uczennice z klasy IID- przygotowane przez panią Grażynę Tasiemską, zaprezentowały „Taniec aniołów”. Występ zakończyły pokazy w wykonaniu grup tanecznych „Talenty” (klasy II) i „Złote Gwiazdy” (klasy III), które trenują w Centrum Tańca „Hajdasz”.

Dziękuję wszystkim tym, którzy zasilili puszkę Kasi; tym którzy oklaskiwali małych tancerzy oraz szefowi sztabu nr 1397- pani Barbarze Wilińskiej za zaproszenie naszej szkoły do udziału w Orkiestrze.

 

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” - papież Franciszek

 

Barbara Czaińska

 
Rugby Tag
10.01.2017.

Rugby Tag

W środę w naszej szkole odbyły się lekcje pokazowe z Rugby Tag. Zawitał do nas Pan Paweł Konieczny, który gra w Rugby od 10 lat, a szkoleniem dzieci i młodzieży zajmuje się od 5 lat. Lekcje pokazowe odbyły się w trzech grupach; klasy 4a, 4b ,5a ,następnie klasy 3a, 3b, 3c, 3d, na koniec klasy 6a, 6b, 5b. Uczniowie na lekcji mogli pobawić się z piłką, która ma inny kształt niż wszystkie, pozrywać tagi, dowiedzieć się też o przepisać w grze .Rugby to sport dla wszystkich. Dla dziewczynek i chłopców. Dla wysokich i niższych, szczupłych i tęższych, szybkich i wolniejszych. Rugby od najmłodszych lat uczy szacunku do rywala, kolegów, trenera, sędziego. Zasady fair play to podstawa kształtowania postaw zawodnika.

Nauczycielki wychowania – fizycznego

Agnieszka Janowicz– Orzałkiewicz

Elwira Schmidt

Zmieniony ( 10.01.2017. )
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 172 - 174 z 543

1procent dla szkoły

Advertisement

Galeria

Zegar

Ankieta

Co robisz w czasie wolnym? Najczęściej:
 

Zmień szatę

vista_aero_template

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości