Szkoła Podstawowa Wijewo
Strona główna
Aktualności
Kontakt
Nauczyciele
Plany lekcji
Szukaj
Odpowiedzi na pytania
Samorząd uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Sport
Podręczniki
Rada Rodziców
Statut szkoły
Gmina Wijewo
Wikipedia o Wijewie

Nie pamiętasz hasła?
Święto Niepodległości
12.11.2010.

     Z okazji Święta Niepodległości uczciliśmy 92 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu 10 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu szkolnym, który zilustrował wydarzenia związane z historią naszej Ojczyzny. Program uczniów Szkoły Podstawowej w Wijewie przedstawiony został również w trakcie imprezy środowiskowej na sali GOK w Wijewie w dniu 11 listopada 2010 r. Treści zawarte w przedstawieniu zilustrowały losy Polski w okresie zaborów i w momencie odzyskania niepodległości. Program artystyczny przygotowały panie: Grażyna Tasiemska i Alina Nowak.

Na szczególna pochwałę zasługują nasi „mali” artyści, którzy dzięki swej grze aktorskiej i przepięknym wykonaniu pieśni patriotycznych potrafili wzbudzić w nas głęboką refleksje nad historią naszego państwa. W tym momencie warto przypomnieć słowa Józefa Piłsudskiego :

''Naród który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości'' .Image

Zmieniony ( 12.11.2010. )
 
Bajka opowiedziana muzyką
05.11.2010.

W dniu 5 listopada uczniowie naszej szkoły ponownie uczestniczyli  w koncercie zorganizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe. W muzycznej opowieści „ Śpiącą królewna” mogliśmy usłyszeć najsłynniejsze przeboje muzyki klasycznej, musicalowej            i filmowej, wykonane na takich instrumentach jak obój, trąbka i fortepian. Celem koncertów jest zapoznanie dzieci – w sposób profesjonalny, a jednocześnie jak najbardziej przystępny      i odpowiedni dla ich wieku z utworami wielkich kompozytorów oraz instrumentami. Dziś dowiedzieliśmy się m.in., że obój wykonany jest z hebanu, a trąbka należy do instrumentów dętych blaszanych. Wszystkim bardzo się koncert podobał, jest to jedna z niewielu okazji, by uwrażliwić dzieci na piękno muzyki, nauczyć jej słuchania.

Zmieniony ( 05.11.2010. )
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 172 - 174 z 262

1procent dla szkoły

Advertisement

Galeria

Zegar

Ankieta

Co robisz w czasie wolnym? Najczęściej:
 

Zmień szatę

vista_aero_template

Gościmy