Szkoła Podstawowa Wijewo
Strona główna
Aktualności
Kontakt
Nauczyciele
Plany lekcji
Szukaj
Odpowiedzi na pytania
Samorząd uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Sport
Podręczniki
Rada Rodziców
Statut szkoły
mainmenu
Gmina Wijewo
Wikipedia o Wijewie

Nie pamiętasz hasła?
10 urodzinyGromady Zuchów
29.04.2016.

Zuchowe harce

 

Dnia 25 kwietnia 2016 obchodziliśmy Święto Hufca Wschowa i 10. urodziny Gromady Zuchowej "Polne Kwiatki". Przy wigwamie na Piaskach bawiły się zuchy z Wijewa oraz gromada "Wesołe Jeżyki" ze Wschowy. Dzieci podzielone na szóstki wykonywały różne zadania terenowe, by następnie spotkać się przy ognisku. Jak na urodziny przystało było gromkie "100 lat" oraz tort. Spotkanie się udało, a nasi goście zachwyceni terenem zabawy, zapowiedzieli ponowne wizyty w Wijewie. Dziękujemy sołtysowi- pani Danucie Leśnej- za udostępnienie wigwamu.

Barbara Czaińska

 

 

 
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
28.04.2016.

Mamy tylko jedną Ziemię!

 

A jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego,
ludzkiego działania.
Zależy od każdego z nas!

 

    22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, wielu ludzi na świecie w tym dniu kieruje uwagę na problemy ekologiczne naszej planety.

   W Szkole Podstawowej w Wijewie również, uczniowie i nauczyciele podjęli działania  od 18 kwietnia pod hasłem „Tydzień dla Ziemi, Kwiatek dla szkoły”, prowadząc zajęcia o tematyce ekologicznej. Dzieci wykonały plakaty, które zachęcają do selektywnej zbiórki odpadów, można je obejrzeć na korytarzu szkolnym. Z okien klas i korytarzy, wesoło „uśmiechają się” słoneczka, motylki i kwiatki. Zwieńczeniem działań był apel - 25 kwietnia, na którym uczniowie klasy IVa (pod okiem nauczyciela przyrody - Reginy Kostkiewicz) przygotowali i zaprezentowali przedstawienie ekologiczne pt. „Gotujemy niezwykły bigos”, miało ono na celu w humorystyczny sposób, uświadomić dzieciom, jak duże ilości odpadów (śmieci) produkujemy i jak one  obciążają Ziemię. Szybko „zapadły w ucho” widzów wyśpiewane przez czwartoklasistów wskazówki: „Osobno papier, osobno szkło, osobno plastik, zapamiętaj to!”. Następnie czwórka uczniów z klasy VIb (Joanna, Izabela, Julia i Piotr) zaśpiewali własną kompozycję o ochronie środowiska, również klasa Ia zaśpiewała piosenkę pt. „Ekoskrzat”, a klasy IIa, IIb, IId „Zielony dom”.

    Podsumowania szkolnego konkursu plastycznego „Ziemia dla człowieka, człowiek dla Ziemi” dokonała Pani Anna Walkowska, trzy prace nagrodzono, a dwie otrzymały wyróżnienie. Wspomnieć tu należy, że grupa 16 uczniów z klasy IVa, w sobotę 16 kwietnia, wspomagała leśników w sadzeniu lasu (czuwały nad uczniami Panie Anna Walkowska i Krystyna Walkowska).

   Do współpracy nie trzeba było długo namawiać rodziców, którzy chętnie ofiarowali kwiatek dla szkoły, Rada Rodziców również przyłączyła się do akcji i zakupiła dwie donice z tujami, które ozdabiają wejścia do szkoły. Po apelu uczniowie z całej szkoły zebrali się na boisku szkolny, na którym to czekały na nich skrzynki, ziemia, kwiatki, tuje, krzewy i krzewinki. Teraz wszystko było w rękach dzieci, miały za zadanie obsadzić przydzielone dla klasy skrzynki (tym punktem organizacyjnie zajęła się Pani Elżbieta Grzana). Każdy kwiat, to mały świat…  Chętne dzieci mogły skomponować olbrzymią laurkę dla Ziemi, którą na płocie zawiesiła Pani Krystyna Błaszczyk – Rimke. Przysłowiową kropką nad „i” była zbiórka makulatury. Uczniowie przynieśli jej 2555kg. Co ważne? - Nie trafi na wysypisko śmieci i uratuje życie wielu drzew!

Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli starań (a nie zostali tu wymienieni), aby ten dzień utkwił w pamięci uczniów i wpłynął korzystnie dla naszego domu - Ziemi.

 Załączone w Galerii zdjęcia, w pełni ilustrują przebieg święta.

Regina Kostkiewicz

 

 

 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 172 - 174 z 491

1procent dla szkoły

Advertisement

Galeria

Zegar

Ankieta

Co robisz w czasie wolnym? Najczęściej:
 

Zmień szatę

vista_aero_template

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości