Szkoła Podstawowa Wijewo
Strona główna
Aktualności
Kontakt
Nauczyciele
Plany lekcji
Szukaj
Odpowiedzi na pytania
Samorząd uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Sport
Podręczniki
Rada Rodziców
Statut szkoły
mainmenu
Gmina Wijewo
Wikipedia o Wijewie

Nie pamiętasz hasła?
CYFROWA DZIECIĘCA ENCYKLOPEDIA WIELKOPOLAN
13.12.2013.

Szkoła Podstawowa w Wijewie, przystąpiła do projektu „eSzkoła Wielkopolska- Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Projekt będzie realizowany w klasach 4-6 w roku szkolnym 2013-2014 i 2014-2015. Co projekt może dać szkole? Z pewnością będzie to propozycja ciekawych zajęć pozalekcyjnych, realizowanych metodami aktywizującymi, przede wszystkim metodą projektu. Poza tym szkoła otrzyma sprzęt cyfrowy oraz serwerownię szkolną. Wszelkie działania uczniów zaangażowanych w projekcie będą realizowane na platformie cyfrowej, co zwiększy umiejętności praktyczne uczniów i nauczycieli. W naszej szkole projekt realizować będzie dwoje nauczycieli: Iwona Rydlichowska i Radosław Zamiatała, którzy prowadzić będą zajęcia z grupami zainteresowanych uczniów. W sumie w projekcie powinno wziąć udział 48 uczniów. Efektem końcowym naszej pracy mają stać się biogramy niecodziennych postaci, związanych z naszym regionem, umieszczone na tworzonej właśnie Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan. Działania podjęte w projekcie zalicza się do działań innowacyjnych. Projekt ten jest jedynym w całej Europie, realizowany właśnie w Wielkopolsce. Weźmie w nim udział 226 dyrektorów i szkół, 452 nauczycieli i 9040 dzieci. Projekt „eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” realizowany jest przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w partnerstwie z Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Mamy nadzieję, że nasze zadania realizowane w trakcie trwania projektu przyczynią się do popularyzacji wielu postaci z naszej gminy. Ich życie, działalność i zaangażowanie stanie się ciekawą opowieścią przygotowaną przez nasze dzieci.

 
Jasełka 2013
10.12.2013.

Etymologia słowa Jasełka wiąże się ze staropolskim słowem jasłożłób, przedstawienia natomiast  nawiązują do tematyki Bożego Narodzenia. Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia udzieliła się z pewnością zebranym w na sali wiejskiej w Wijewie. W niedzielę w dniu 8 grudnia 2013 r. kolejny już raz spotkaliśmy się na imprezie środowiskowej „Jasełka 2013”zorganizowanej przez rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Wijewie. W tym roku swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie w przedstawieniach teatralnych pt. „Niezwykli goście w stajence”(klasy 2 a i 2 b) oraz klasy 6b i 4a w opowieści pt. „Magia Świąt”. Niezwykły koncert przedstawili chórzyści i chórzystki chóru szkolnego. Uczniowie klasy 3 a zaprezentowali się w piosence świątecznej „Kochany Panie Mikołaju”, a dziewczyny z klasy 6a zatańczyły układ świąteczny. Dla naszej szkoły jest to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ bierze w nim udział duża część społeczności szkolnej. Uczniowie i nauczyciele przygotowują przedstawienia, dekoracje, stroiki i ozdoby świąteczne. Rodzice pomagają w zgromadzeniu materiałów potrzebnych w realizacji imprezy i przede wszystkie bardzo licznie biorą w niej udział. Mamy też wielu darczyńców, którzy swoimi darami uzupełniają stoisko świąteczne. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy i uświetnili ją swoją obecnością z serca DZIĘKUJEMY.

Zmieniony ( 10.12.2013. )
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 172 - 174 z 361

1procent dla szkoły

Advertisement

Galeria

Zegar

Ankieta

Co robisz w czasie wolnym? Najczęściej:
 

Zmień szatę

vista_aero_template

Gościmy