Szkoła Podstawowa Wijewo
Strona główna
Aktualności
Kontakt
Nauczyciele
Plany lekcji
Szukaj
Odpowiedzi na pytania
Samorząd uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Podręczniki
Rada Rodziców
mainmenu
Gmina Wijewo
Wikipedia o Wijewie
Dziennik elektroniczny

Nie pamiętasz hasła?
Sprzątanie świata
25.09.2019.

Sprzątanie świata

20 września 2019 Szkoła Podstawowa Wijewo włączyła się do akcji „Sprzątanie świata”. Naszym działaniom towarzyszyło hasło „Zacznijmy od siebie”.

Najpierw spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie dyrektor szkoły pani Regina Kostkiewicz przypomniała, iż: „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 milionów wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.” Następnie klasy udały się do wyznaczonych działań. Klasy IV-VIII sprzątały teren szkolny  oraz boisko sportowe, Orlik i park. Klasy I-III udały się pod Urząd Gminy Wijewo, gdzie odbył się happening. Na plakatach uczniów można było przeczytać: „Wszystkie dzieci segregują śmieci”, „Mamy tylko jedną Ziemię”.

Dziękujemy UG Wijewo za wsparcie naszych działań zakupem rękawic i worków na odpady.

Ochronę zasobów naturalnych i racjonalne gospodarowanie nimi może zapewnić wysoki poziom świadomej odpowiedzialności społecznej, którą to postawę kształtujemy u naszych uczniów.

Barbara Czaińska

 

 
Informacja
19.09.2019.

W związku z dużym zainteresowaniem rodziców ofertą ubezpieczenia dzieci i ograniczoną możliwością pobytu przedstawiciela firmy deklaracje można pobrać/oddać + kwota ubezpieczenia u wychowawców klas do 30 września 2019.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 21 z 776

1procent dla szkoły

Advertisement

Galeria

Zegar

Ankieta

Co robisz w czasie wolnym? Najczęściej:
 

Zmień szatę

vista_aero_template

Gościmy