Szkoła Podstawowa Wijewo
Strona główna
Aktualności
Kontakt
Nauczyciele
Plany lekcji
Szukaj
Odpowiedzi na pytania
Samorząd uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Sport
Podręczniki
Rada Rodziców
Statut szkoły
mainmenu
Gmina Wijewo
Wikipedia o Wijewie

Nie pamiętasz hasła?
Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce
20.05.2019.

XXIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

- etap rejonowy

 

25 kwietnia 2019r. w Osiecznej odbył się etap rejonowy XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Anna Zając z klasy VIII a, Mateusz Nowak z klasy VII a oraz Tymoteusz Maciejewski z klasy IV b.Uczniowie musieli się wykazać bardzo dużą wiedzą nie tylko z historii, ale też z przyrody, j. polskiego, sztuki. Do finału – etapu wojewódzkiego zakwalifikował się nasz najmłodszy uczeń Tymoteusz Maciejewski. Wszystkim serdecznie gratulujemy a Tymoteuszowi życzymy powodzenia.

Laura Napieralska

 
Wycieczka kl. Vb do Torunia
17.05.2019.

W dniach 14-15 maja 2019 roku klasa Vb ze Szkoły Podstawowej w Wijewie przebywała na wycieczce klasowej w Toruniu. Uczniowie pod opieką Magdaleny Klamki i Radosława Zamiatały poznawali miasto Mikołaja Kopernika. Rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po Wiśle. Dzięki zakwaterowaniu w Forcie IV poczuliśmy się jak prawdziwi żołnierze. Zwiedzaliśmy Fort IV z przewodnikami i pochodniami. Trasa zwiedzania prowadziła od placu broni, przez część koszarową, poterny, z wejściem do Prochowni, wyjściem na Majdan, przejściem podziemnym tunelem do kaponiery barkowej w świetle pochodni oraz wejściem na koronę Fortu. Uczniom i nauczycielom bardzo spodobała się gra terenowa według wojennego scenariusza. Dzień skończył się warsztatami wypieku piernika  w Fortecznej Piernikarni. Każdy otrzymał własnoręcznie wypieczony piernik figuralny.

Następny dzień rozpoczęliśmy od bardzo ciekawego seansu w Planetarium pt. „Wirujaca ziemia”. Wspólnie z przewodnikiem zwiedziliśmy najciekawsze miejsca Starego Miasta. Do domów wróciliśmy z uśmiechami oraz …..piernikami.

Radosław Zamiatała

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 21 z 756

1procent dla szkoły

Advertisement

Galeria

Zegar

Ankieta

Co robisz w czasie wolnym? Najczęściej:
 

Zmień szatę

vista_aero_template

Gościmy