Szkoła Podstawowa Wijewo
Strona główna
Aktualności
Kontakt
Nauczyciele
Plany lekcji
Szukaj
Odpowiedzi na pytania
Samorząd uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Sport
Podręczniki
Rada Rodziców
Statut szkoły
mainmenu
Gmina Wijewo
Wikipedia o Wijewie

Nie pamiętasz hasła?
Żonkile
17.05.2019.

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

 

            W dniach od 19 kwietnia do 16 maja przypadała rocznica powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. W tych dniach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile

            W naszej szkole akcję Żonkile, której od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", przeprowadziliśmy w dniach od 8 do 15 maja. W tych dniach wychowawcy klas zapoznali uczniów z celami akcji oraz odpowiedzieli na pytanie dlaczego akurat żonkile? Z kolei 15 maja harcerze przypinali uczniom i nauczycielom papierowe żonkile, znak pamięci walki o wolność. Każda klasa wzięła również udział w omówieniu wystawy "Getto warszawskie".

Koordynatorami akcji była biblioteka szkolna, pani Magdalena Bajon i pani Laura Napieralska we współpracy z wychowawcami.

 

 
Informacja
15.05.2019.

W dniu jutrzejszym-czwartek (16.05.2019 r.) będzie zagwarantowany dowóz dzieci do szkoły. Będzie kursował autobus szkolny, albo wynajęty.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 24 z 756

1procent dla szkoły

Advertisement

Galeria

Zegar

Ankieta

Co robisz w czasie wolnym? Najczęściej:
 

Zmień szatę

vista_aero_template

Gościmy