Szkoła Podstawowa Wijewo
Strona główna
Aktualności
Kontakt
Nauczyciele
Plany lekcji
Szukaj
Odpowiedzi na pytania
Samorząd uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Podręczniki
Rada Rodziców
mainmenu
Gmina Wijewo
Wikipedia o Wijewie
Dziennik elektroniczny

Nie pamiętasz hasła?
Niazapominajkowa pomoc dzieciom
18.12.2019.

,,Niezapominajkowa” pomoc dzieciom!

Do Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Niezapominajka” przy Szkole Podstawowej w Wijewie należą wspaniali wolontariusze, którzy szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia nie zapominają o pomocy jaką chcą obdarzyć dzieci.

I tak też było w tym roku, kiedy 16 grudnia 2019 r . wybraliśmy się wraz z wolontariuszkami w odwiedziny do Domu Pomocy Społecznej we Wschowie. Był również z nami uczeń klasy III- Hubert Grzywaczyk, który również w imieniu swojego brata Adasia przekazał dzieciom swoje zabawki, puzzle, gry planszowe i książeczki, których już nie używają. To piękna postawa, godna naśladowania. Sprawiliście tym gestem wiele radości dzieciom, a nam powód do dumy.

Celem naszych odwiedzin było również przekazanie zebranych darów dla dzieci przez społeczność szkolną. Podarowaliśmy produkty higieniczne oraz papiernicze. Corocznie w naszą akcję włączają się Państwo Regina i Marek Sobol, którzy przekazują dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dużą ilość warzyw, za co serdecznie dziękujemy.

To wszystko, co podarowaliśmy dzieciom było bardzo ważne, ale istotą naszych odwiedzin było przede wszystkim podarowanie dzieciom czasu, uwagi i bliskości , co zaowocowało rozmowami, kolędowym śpiewem przy akompaniamencie niezwykle rzadkiego, a pięknie brzmiącego  instrumentu ukulele w wykonaniu Kornelii Wąsiak, której towarzyszyła śpiewem Kasia Lipka.

Z tego miejsca dziękujemy za okazane serce pani Magdalenie Nędza, która pomogła nam w organizacji dojazdu do Domu Pomocy Społecznej.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki produktów, które w imieniu całej społeczności szkoły podarowaliśmy dzieciom.

Dziękujemy naszym wolontariuszkom : Oliwii, Natalii, Kornelii, Kasi, Leniei Marcie za poświęcony czas, pogodę ducha oraz pozytywną energię, którą obdarowałyście mieszkańców Domu Pomocy Społecznej we Wschowie, bo ,,człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”( św. J.P II).

 
Stypendiada polonistyczna 2019
18.12.2019.

 

 

Stypendiada polonistyczna 2019

W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego projektu pod nazwą STYPENDIADA POLONISTYCZNA . Uczniowie klas V – VIII wzięli udział w trzech konkursach. 10 grudnia odbył się konkurs czytelniczy pod nazwą  „Kreator”, w której w zależności od kategorii wiekowej, trzeba było  rozwiązać test  na temat wcześniej podanej lektury. 11 grudnia – konkurs ortograficzny „Ortograf”, zawierający różne zagadki z zakresu ortografii. Natomiast 13 grudnia miał miejsce konkurs literacki „Polonus”, gdzie uczniowie musieli się wykazać umiejętnościami redagowania różnych form literackich.

Na wyniki musimy poczekać do lutego, mocno trzymając kciuki J

G.T.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 27 z 811

1procent dla szkoły

Advertisement

Galeria

Zegar

Ankieta

Co robisz w czasie wolnym? Najczęściej:
 

Zmień szatę

vista_aero_template

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości