Szkoła Podstawowa Wijewo
Strona główna
Aktualności
Kontakt
Nauczyciele
Plany lekcji
Szukaj
Odpowiedzi na pytania
Samorząd uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Sport
Podręczniki
Rada Rodziców
Statut szkoły
mainmenu
Gmina Wijewo
Wikipedia o Wijewie

Nie pamiętasz hasła?
Kim też będę
03.04.2019.

Kim też ja będę? Dylemat pierwszaka.

 „Nieraz, gdy sobie
W kątku usiądę,
To myślę o tym,
Kim też ja będę?

Trudno się zawsze,
Trzymać mamusi,
Bo każdy człowiek,
Sobą być musi.(…).” W.Bełza

 

    By ułatwić uczniom odpowiedź na tytułowe pytanie szkoła organizuje zajęcia z orientacji zawodowej. Ich celem jest wstępne zapoznawanie uczniów klas najmłodszych z różnorodnością zawodów na rynku pracy, rozwijanie pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji oraz stwarzanie sytuacji edukacyjnych sprzyjających poznawaniu i rozwijaniu zainteresowań oraz pasji.

   26 marca 2019 pierwszacy z SP Wijewo udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wijewie, by obejrzeć wystawę fotografii „Rzemiosło i zawody    dawniej i dziś”, którą przygotowała pani Regina Sobol. Dzieci odczytywały nazwy zawodów i łatwo zrozumiały, że kołodziej robił koła,     ale dziwne dla nich było, że rymarz wcale nie rymuje. Na fotografiach odszukali swych wujków, sąsiadów, a Amanda pradziadków, którzy zajmowali się ogrodnictwem. Koleje losu sprawiły, że ogrodnikami są również dziadek i tata Amandy. Zatem postanowiliśmy udać się do państwa Napieralskich, by poznać tajniki pracy ogrodnika. Wycieczka odbyła się 1 kwietnia 2019. Przewodnikiem była Amanda i jej dziadek. Dzieci obejrzały szklarnie, zobaczyły, jak rosną  młodziutkie tuje, wysłuchały opowieści o pielęgnacji roślin. Na koniec zajrzeliśmy do kwiaciarni. Dzieci dowiedziały się, że aby sprzedawać rośliny należy znać ich nazwy oraz dobrze liczyć. Bardzo dziękujemy państwu Napieralskim za poświęcony czas i miłe przyjęcie.

   Kim też ja będę? Może ogrodnikiem? Ziarenko wiedzy zostało zasiane.                          A my będziemy poznawać kolejne zawody i rozpoznawać swoje pasje.

Barbara Czaińska

 
II Leszczyński Kongres Samorządów Uczniowskich
03.04.2019.

II LESZCZYŃSKI KONGRES SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

Dnia 22 marca 2019r. delegacja SU naszej szkoły; Maja Dederek, Katarzyna Lipka, Amelia Schwarz z opiekunkami panią Elżbietą i panią Agnieszką wzięły udział w spotkaniu delegacji szkół odstawowych i ponadpodstawowych z regionu leszczyńskiego. Organizatorem spotkania była Młodzieżowa Rada Miasta Leszna. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół nr 2 w Lesznie. Celem kongresu jest wypracowanie uniwersalnego modelu działania samorządów uczniowskich, mając na uwadze potrzeby społeczności szkolnych, znalezienie sposobów finansowania przedsięwzięć, znalezienie skutecznych sposobów motywowania uczniów do działań, a także edukacja w zakresie idei samorządności .Kongres zgromadził ok. 300 osób w tym Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka, Wiceprezydenta Miasta Leszna Piotra Jóźwiaka, Pełnomocnika Prezydenta Miasta Leszna Anna Szymańska i wiele innych znanych osobowości. Uczniowie chętnie brali udział w debatach na różne tematy.

Agnieszka Janowicz- Orzałkiewicz

Elżbieta Grzana

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 30 z 740

1procent dla szkoły

Advertisement

Galeria

Zegar

Ankieta

Co robisz w czasie wolnym? Najczęściej:
 

Zmień szatę

vista_aero_template

Gościmy