Szkoła Podstawowa Wijewo
Strona główna
Aktualności
Kontakt
Nauczyciele
Plany lekcji
Szukaj
Odpowiedzi na pytania
Samorząd uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Sport
Podręczniki
Rada Rodziców
Statut szkoły
mainmenu
Gmina Wijewo
Wikipedia o Wijewie

Nie pamiętasz hasła?
Wycieczka kl. Vb do Torunia
17.05.2019.

W dniach 14-15 maja 2019 roku klasa Vb ze Szkoły Podstawowej w Wijewie przebywała na wycieczce klasowej w Toruniu. Uczniowie pod opieką Magdaleny Klamki i Radosława Zamiatały poznawali miasto Mikołaja Kopernika. Rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po Wiśle. Dzięki zakwaterowaniu w Forcie IV poczuliśmy się jak prawdziwi żołnierze. Zwiedzaliśmy Fort IV z przewodnikami i pochodniami. Trasa zwiedzania prowadziła od placu broni, przez część koszarową, poterny, z wejściem do Prochowni, wyjściem na Majdan, przejściem podziemnym tunelem do kaponiery barkowej w świetle pochodni oraz wejściem na koronę Fortu. Uczniom i nauczycielom bardzo spodobała się gra terenowa według wojennego scenariusza. Dzień skończył się warsztatami wypieku piernika  w Fortecznej Piernikarni. Każdy otrzymał własnoręcznie wypieczony piernik figuralny.

Następny dzień rozpoczęliśmy od bardzo ciekawego seansu w Planetarium pt. „Wirujaca ziemia”. Wspólnie z przewodnikiem zwiedziliśmy najciekawsze miejsca Starego Miasta. Do domów wróciliśmy z uśmiechami oraz …..piernikami.

Radosław Zamiatała

 
II marszobieg rodzinny
17.05.2019.

II MARSZOBIEG RODZINNY DLA ZDROWIA I PO ZDROWIE

 

,,Razem dla dzieci z niepełnosprawnością z naszej gminy, razem z Drużyną Szpiku dla dzieci z chorobami nowotworowymi”- idee te przewodziły w  II  marszobiegu rodzinnym dla zdrowia i po zdrowie, który odbył się w niedzielę, 12 maja 2019r w Szkole Podstawowej w Wijewie.

Głównymi inicjatorkami charytatywno-sportowej akcji były Magdalena Klamka, Agnieszka Janowicz- Orzałkiewicz oraz Magdalena Bajon.

 

Jednym z wielu sportowych akcentów, które przyświecały imprezie to zachęcanie uczniów do aktywności fizycznej poprzez sportowy przykład naszych absolwentów, których gościliśmy podczas marszobiegu: Kamilę Woźną- złotą medalistkę Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w trójboju siłowym oraz Adriana Kręca- piłkarza, który obecnie jest zawodnikiem czwartoligowej drużyny Dąb Przybyszów Sława i jest to bardzo wysoki sukces sportowy. Jednak jego największym sukcesem był awans z tą drużyną do 3 ligi.

 

Marszobieg to przede wszystkim pomaganie, dlatego nie mogło zabraknąć tych, którzy na co dzień pomocy potrzebują, ale chcą pomagać i poruszać inne serca do działania. To nasze kochane dzieci : Natalka, Stasiu, Jakub i Miłoszek, które i tym razem wspaniale pomagały podczas losowania sportowych nagród. 

Wspólnie też  pomagaliśmy z ,,Drużyną Szpiku”, która  od niedawna działa w naszej gminie, propagując idee dawstwa szpiku i oddawania krwi. Zorganizowaliśmy zbiórkę zabawek, puzzli i artykułów szkolnych dla dzieci z chorobami nowotworowymi.

 

Podczas imprezy sportowych emocji nie brakowało. Odbyły się rozgrywki naszych najmłodszych piłkarzy ,,orlikowców” pod opieką p. Małgorzaty Rabiej.

Swoimi piłkarskimi umiejętnościami pochwalili się również piłkarze ,,Wilgi” Brenno, którzy dostarczyli nam również pozytywnej energii i sportowych wrażeń. Swoją sportową pasją do piłki siatkowej podzieliły się uczennice kl. VIII oraz uczeń kl. V, którzy wraz ze swoimi rodzinami rozegrali emocjonujące mecze. Rozgrywki te zostały po raz pierwszy przeprowadzone w naszej szkole, gdyż od niedawna posiadamy szkolne boisko do piłki plażowej. Po sportowych zmaganiach zwycięzcami okazali się bracia: Karol i Norbert Dźwigała.

 

Mieliśmy zaszczyt również gościć p. Joannę Paluch i jej cały zespół z Centrum Kettlebell z Leszna. Zaprezentowali nam profesjonalny trening siłowy. Z wielkim zaciekawieniem przyglądaliśmy się umiejętnościom naszych gości  oraz mogliśmy zapoznać się bliżej z nowoczesną formą aktywności fizycznej, która jest alternatywą dla tradycyjnej siłowni.

Dla wszystkich uczestników marszobiegu dzięki wspaniałym sponsorom, nauczycielom i pracownikom szkoły przygotowany był poczęstunek ciepłą kiełbaską i owocami. Mile spędzić czas można było w szkolnej kawiarence  przy smacznym cieście i kawie ,dzięki naszym wolontariuszom i ich rodzinom, którzy tym przepysznym ciastem nas wsparli.

 

Charytatywną pomoc otrzymaliśmy również od  23 Drużyny Harcerskiej ,, Pomarańczarnia” ze Wschowy, która wraz z tutejszą Policją i OSP z Wijewa zadbała o nasze bezpieczeństwo.

 

Tegoroczny marszobieg  z pewnością zapamiętamy na bardzo długo. Zapamiętają go z pewnością Ci, którzy pomimo niesprzyjające aury pogodowej byli z nami- dzięki Wam słońce pojawiło się nie tylko na niebie, ale też rozpogodziły się buzie niepełnosprawnych i chorych na nowotwory dzieci.

Pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy okazali wielkie serce i wspomogli naszą akcję. To dzięki Wam już po raz drugi mogliśmy uczestniczyć we wspaniałym sportowym wydarzeniu!

Nie sposób Was wszystkich wymienić, ale mamy Was w naszych sercach i wierzymy głęboko ,że ,,DOBRO WRACA”.

Zapraszamy za rok!

 

 

 

Magdalena Klamka

Agnieszka Janowicz -Orzałkiewicz

Magdalena Bajon

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 4 - 6 z 740

1procent dla szkoły

Advertisement

Galeria

Zegar

Ankieta

Co robisz w czasie wolnym? Najczęściej:
 

Zmień szatę

vista_aero_template

Gościmy