Szkoła Podstawowa Wijewo
Strona główna
Aktualności
Kontakt
Nauczyciele
Plany lekcji
Szukaj
Odpowiedzi na pytania
Samorząd uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Podręczniki
Rada Rodziców
mainmenu
Gmina Wijewo
Wikipedia o Wijewie
Dziennik elektroniczny

Nie pamiętasz hasła?
Rok harcerski
13.10.2019.

Zaczynamy rok harcerski.

W dniach 4/5 października 2019 10. Gromada Zuchowa „Polne Kwiatki” uczestniczyła w biwaku „Zuchowy Start” we Wschowie. Celem biwaku była integracja zuchów z siedmiu gromad działających w Hufcu Wschowa. Podczas spotkania dzieci zdobywały sprawność „Piotruś Pan” wykonując dziesięć, bardzo różnorodnych, zadań. Piątkowy wieczór zakończyło świeczkowisko i przedstawienie w teatrze cieni o przygodach Piotrusia Pana.

Wyjazd był udany. Wszyscy wykazali się zaradnością i samodzielnością. Była okazja, by spotkać przyjaciół i zawrzeć pierwsze, nowe znajomości.

Barbara Czaińska

 
Pasowanie na ucznia
11.10.2019.

Dnia 7 października 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczystość,, Pasowania”. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście, rodzice pierwszoklasistów oraz koledzy i koleżanki ze starszych klas. Zanim zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, przedstawili to, czego nauczyli się już w szkole. Gotowi, odświętnie ubrani zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie  ślubowania oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor Regina Kostkiewicz, kolorowym ołówkiem. Uczniowie złożyli podpis, odciskając palec pod tekstem ślubowania. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i granatowe czapki. Uczniowie klas trzecich udzielili kilka szkolnych rad , jak należy zachowywać się w szkole, aby czuć się w niej bezpiecznie. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości, starszych kolegów i koleżanek oraz życzeń od całej społeczności szkolnej.

Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Elżbieta Grzana

Zmieniony ( 11.10.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 12 z 776

1procent dla szkoły

Advertisement

Galeria

Zegar

Ankieta

Co robisz w czasie wolnym? Najczęściej:
 

Zmień szatę

vista_aero_template

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość