Szkoła Podstawowa Wijewo
Strona główna
Aktualności
Kontakt
Nauczyciele
Plany lekcji
Szukaj
Odpowiedzi na pytania
Samorząd uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Podręczniki
Rada Rodziców
mainmenu
Biblioteka szkolna
Gmina Wijewo
Wikipedia o Wijewie
Dziennik elektroniczny

Nie pamiętasz hasła?
Informacja
06.04.2020.

Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia 2020 w szkole będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. Szkoła nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość.

Dyrekcja SP Wijewo

 
Jak radzić sobie ze stresem ?
01.04.2020.

 

Jak radzić sobie ze stresem w czasie pandemii?

Opracowanie: Arkadiusz Grochot

 


Dzieci też się stresują

Reakcja dzieci i nastolatków zależy w dużym stopniu od tego, jak zachowują się dorośli w ich otoczeniu – podkreślają eksperci. Rodzice, którzy reagują ze spokojem i pewnością, będą stanowić wsparcie dla swoich dzieci. Dlatego tak ważne jest, by opierać się na sprawdzonych informacjach na temat wirusa.

Nie wszystkie dzieci reagują na stres w ten sam sposób. U najmłodszych można obserwować zwiększoną płaczliwość lub rozdrażnienie, a nawet powrót zachowań, z których dziecko wyrosło, jak moczenie nocne. Wśród innych objawów nadmiernej reakcji stresowej na epidemię eksperci wymieniają: smutek, nasilone zamartwianie się, niezdrowe zachowania dotyczące snu czy jedzenia, a u nastolatków również nadmierną drażliwość, tzw. złe zachowanie, problemy z koncentracją uwagi, unikanie obowiązków szkolnych, jak również aktywności, które w przeszłości sprawiały dziecku radość, bóle głowy i ciała bez konkretnej przyczyny, a także sięganie po alkohol, papierosy i inne substancje psychoaktywne. Rodzice mogą pomóc dzieciom w łagodzeniu stresu związanego z pandemią poprzez rozmowę, rzeczowe i przystępne przedstawienie faktów. Ważne jest też, by dać dzieciom i nastolatkom poczucie bezpieczeństwa, pozwolić na wyrażenie emocji, takich jak zdenerwowanie, złość, a także podzielić się z nimi własnymi sposobami na rozładowanie stresu.


Czytaj więcej na:  
https://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/koronawirus-covid-19/news-koronawirus-jak-radzic-sobie-ze-stresem-w-czasie-pandemii

 

UWAGA!

TELEFON WSPARCIA

661 769 569

W związku z pandemią koronawirusa Covid-19 Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rydzynie udostępnia Państwu telefon wsparcia. Ma on pomóc dzieciom i ich rodzicom oraz  nauczycielom. Pod tym numerem specjaliści naszej poradni będą służyć wsparciem i dostępni będą w godzinach 8.00 do 18.00 codziennie w dniach od poniedziałku do piątku. Telefon ten nie służy do załatwiania spraw związanych z diagnozami. Jeśli potrzebujesz rozmowy–czekamy na Twój telefon. 

 

            Z życzeniami zdrowia – Ewa Rosolska – dyrektor PPPP w Rydzynie.

 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 21 z 831

1procent dla szkoły

Advertisement

Galeria

Zegar

Ankieta

Co robisz w czasie wolnym? Najczęściej:
 

Zmień szatę

vista_aero_template

Gościmy