Szkoła Podstawowa Wijewo
Strona główna
Aktualności
Kontakt
Nauczyciele
Plany lekcji
Szukaj
Odpowiedzi na pytania
Samorząd uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Podręczniki
Rada Rodziców
mainmenu
Biblioteka szkolna
Gmina Wijewo
Wikipedia o Wijewie
Dziennik elektroniczny

Nie pamiętasz hasła?
Jesteśmy najlepsi
06.03.2020.

Jesteśmy najlepsi!

 W dniach 28-29 lutego 2020 zuchy przebywały na biwaku we Wschowie.  Okazją do spotkania był Dzień Myśli Braterskiej (22.2.) oraz Imieniny Zucha (29.2.).

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. To także dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell.

29 lutego- Imieniny Zucha: Raz na cztery lata zuch się staje pępkiem świata!

   Piątkowy wieczór zajął nam Turniej Gromad, podczas którego każda gromada musiała wykonać 10 punktowanych zadań. Na nocnym świeczkowisku składaliśmy sobie życzenia i wręczaliśmy drobne upominki.

   W sobotni poranek każdy zuch wykonał mini-torcik imieninowy. Na apelu kończącym biwak poznaliśmy wyniki Turnieju. To nasza- 10 Gromada Zuchowa „Polne Kwiatki” zdobyła tytuł Mistrzowskiej Gromady Zuchowej Hufca ZHP Wschowa!  Tytuł jest nadany na 4 lata, aż do kolejnych Imienin Zucha w 2024. Radość zuchów była ogromna. Otrzymaliśmy dyplom, odznaki i nagrodę.

Po raz kolejny przeżyliśmy niezwykłe harcerskie spotkanie.

Barbara Czaińska

 
List do Królowej
04.03.2020.

Dnia 20 listopada 2019r. uczniowie klasy 4a wraz z p. Mileną Hanusek-Czajka napisali list do Królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Płn.-Elżbiety II. W liście, napisanym w języku angielskim, uczniowie opowiedzieli o sobie, wysłali życzenia oraz rysunki z okazji 72 rocznicy ślubu Królowej Elżbiety II i Księcia Filipa oraz życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Do listu uczniowie dołączyli także wiersz naszej noblistki Wisławy Szymborskiej pt. "Nic dwa razy" przetłumaczony na język angielski. 2 marca br. otrzymaliśmy odpowiedź z Pałacu Buckingham, w której osoba odpowiedzialna za korespondencję, dziękuje Nam za wszystkie prezenty i pamięć. Akcja miała na celu pokazanie uczniom, że język angielski jest językiem żywym i dzięki niemu można otworzyć wiele drzwi:) Do kogo napiszemy teraz? Uczniowie tworzą już listę... Pierwszą osobą na liście, którą podali uczniowie był... Prezydent Donald Trump… :) Kto wie... :)

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 30 z 831

1procent dla szkoły

Advertisement

Galeria

Zegar

Ankieta

Co robisz w czasie wolnym? Najczęściej:
 

Zmień szatę

vista_aero_template

Gościmy